Поиск

Определения и сокращения, используемые на сайте

Основні визначення та скорочення, що використовуються на сайті

СЕПАРАТИСТ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України

ПРОПАГАНДИСТ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення дій, направлених на зміни меж території або державного кордому України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

БОЙОВИК НЗФ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки участі в діяльності не передбачених законами України воєнізованих обо збройних формумань.

ТЕРОРИСТ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки участі у діяльності терористичних організацій або груп, здійснення терористичних актів.

НАЙМАНЕЦЬ — є підстави вважати, що в діях громадянина іноземної країни присутні,  ознаки скоєння злочинів, передбачених ст. 447 КК України «Найманство». (Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання найманців у військових конфліктах чи діях).

ПОСОБНИК БОЙОВИКІВ, ТЕРРОРИСТІВ та НАЙМАНЦІВ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки сприяння вчинення злочинів бойовиками НЗФ, терористами та найманцями.

ЗРАДНИК БАТЬКІВЩИНИ — є підстави вважати, що в діях особи присутні ознаки умисних дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України. Порушення присяги (військової або держ.службовця) та перехід на бік агресора і  окупанта, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНЦІ — таке визначення використовуються переважно по відношенню до військовослужбовців іноземної держави, які незаконно знаходяться на території України зі зброєю.